Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
129
247078

BÄGARE, ett par, mästarstämpel Iщ, Moskva 1880-tal.

Utropspris
300 - 400 EUR
3 080 - 4 100 SEK
349 - 465 USD
Klubbat pris
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Delvis förgyllda. Graverad bladdekor flankerar medaljong. Invändigt förgyllda. Höjd 5,5 cm. Sammanlagd vikt 68 g.

Graverade initialer D.G. Sedvanligt slitage.