Madeleine Pyk – en samling F769
129
247078

BÄGARE, ett par, mästarstämpel Iщ, Moskva 1880-tal.

Utropspris
300 - 400 EUR
3 160 - 4 210 SEK
344 - 459 USD
Klubbat pris
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Delvis förgyllda. Graverad bladdekor flankerar medaljong. Invändigt förgyllda. Höjd 5,5 cm. Sammanlagd vikt 68 g.

Graverade initialer D.G. Sedvanligt slitage.