185
273533

Väinö Hämäläinen

(Finland, 1876-1940)
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
41 900 - 52 400 SEK
4 540 - 5 680 USD
Klubbat pris
4 000 EUR
Väinö Hämäläinen
(Finland, 1876-1940)

FINLANDS BANK.

Sign. 12.V.1923. Olja på duk, 60x78 cm.

Avtäckningen av J.V. Snellmans staty.12.5.1923.