239
273205

Väinö Hämäläinen

(Finland, 1876-1940)
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
15 700 - 18 800 SEK
1 700 - 2 040 USD
Klubbat pris
Väinö Hämäläinen
(Finland, 1876-1940)

VÄINÖ HÄMÄLÄINEN, olja på duk, uppfodrad på skiva, sign. och dat. 1918.

Vårvinter, 26x36.

Fläckar.