268
271498

Woldemar Toppelius

(Finland, 1858-1933)
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
10 500 - 15 700 SEK
1 140 - 1 700 USD
Klubbat pris
Woldemar Toppelius
(Finland, 1858-1933)

WOLDEMAR TOPPELIUS, olja på duk, sign. och dat. 1916.

Havslandskap. 45x67.

Krakelerad och ytsmuts.

Proveniens

Galerie Hörhammer 1965