Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
316
275349

Ellen Thesleff

(Finland, 1869-1954)
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
30 800 - 41 000 SEK
3 490 - 4 650 USD
Klubbat pris

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977
Ellen Thesleff
(Finland, 1869-1954)

ELLEN THESLEFF, akvarell, monogramsign. och dat.

Tavlan signerad Florence 30 maj -21. 26,5x32.

Gulnad, fläckar, ej examinerad ur ram.

Formgivare