33
271568

VÄGGUR

Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
52 400 - 62 800 SEK
5 680 - 6 810 USD
Klubbat pris
VÄGGUR

Mahognyfanerat, träsniderier och förgylld brons. Delvis inglasat. Urtavlan märkt N. Wehrle, St. Petersburg. Första hälften av 1800-talet. Höjd 148 cm.

Restaureringsrapport medföljer.