33
271568

VÄGGUR

Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
56 400 - 67 600 SEK
5 220 - 6 260 USD
Klubbat pris
VÄGGUR

Mahognyfanerat, träsniderier och förgylld brons. Delvis inglasat. Urtavlan märkt N. Wehrle, St. Petersburg. Första hälften av 1800-talet. Höjd 148 cm.

Restaureringsrapport medföljer.