384
266874

DOSA

Utropspris
350 - 450 EUR
3 970 - 5 100 SEK
365 - 469 USD
Klubbat pris
300 EUR
DOSA

Silver. Rund, på insidan förgylld, silverdosa stämplad HSB och kattfot. 1700-talets senare hälft. Originalgravering undertill. Ø 7,7 cm, vikt 131 g.