515
270843

DAMUR, Anker 14K vitguld, diamanter ca 0,32 ct och safirer. Tyskland 1980-talet. Tot. vikt ca 36 g.

Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
19 300 - 22 700 SEK
1 770 - 2 090 USD
Klubbat pris
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Anker var officiell tidtagare under Olympiska Spelen i Berlin 1936. Etui i ädelträ. Urtavlan inkl. stenar 2 x 2.

Bruksslitage.