Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
515
270843

DAMUR, Anker 14K vitguld, diamanter ca 0,32 ct och safirer. Tyskland 1980-talet. Tot. vikt ca 36 g.

Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
17 400 - 20 500 SEK
1 980 - 2 320 USD
Klubbat pris
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Anker var officiell tidtagare under Olympiska Spelen i Berlin 1936. Etui i ädelträ. Urtavlan inkl. stenar 2 x 2.

Bruksslitage.