545
273390

NOTSKÅP.

Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
56 700 - 79 300 SEK
5 220 - 7 300 USD
Klubbat pris
8 000 EUR
NOTSKÅP.

Tillskrivet Fredrik Iwersson (mästare i Stockholm 1780-1801). Mahogny-, palisander- och björkfanerat. Mässingsbeslag. Rektangulär form med avfasade hörn. Vit marmorskiva. Fasad med intarsia och festong. Gustavianskt. Bredd 64 cm. Höjd 76 cm. Djup 42 cm. Skador