Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
547
274991

SNEDKLAFFSSEKRETÄR.

Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
61 600 - 82 100 SEK
6 970 - 9 300 USD
Klubbat pris
SNEDKLAFFSSEKRETÄR.

Intarsia med flera olika träslag. Bronsbeslag. Två lådor, bakom klaffen lådor och fack. 1700-talets slut. Bredd 104 cm. höjd 103 cm.

Frambenens beslag, som saknas på bilden, medföljer.

Proveniens

Enligt uppgift gått i arv i släkten Rosenbröijer.