56
244492

LITOGRAFIER, 9 ST.

Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
45 300 - 56 700 SEK
4 170 - 5 220 USD
Klubbat pris
LITOGRAFIER, 9 ST.

Vyer över S:t Petersburg och omnejd. I S:t Petersburg på 1820-talet av Alexandre Pluchart, efter olika ryska konstnärer. Varierande dimensioner.

The Artist and the City. Petersburg-Petrograd-Leningrad in the Works of Painters and Draughtsmen. Leningrad 1978.
Strolls around Saint Petersburg. Moscow 2002.