Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
589
273884

LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Frankrike 1700-tal.

Utropspris
400 - 600 EUR
4 100 - 6 160 SEK
465 - 697 USD
Klubbat pris
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Ursprungligen försilvrade. Balusterformad fot med löstagbara ljusmanschetter. Vapengravyr. H 26.

Slitage, manschetterna senare, anlöpningar, skador.