589
273884

LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Frankrike 1700-tal.

Utropspris
400 - 600 EUR
4 590 - 6 880 SEK
419 - 628 USD
Klubbat pris
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Ursprungligen försilvrade. Balusterformad fot med löstagbara ljusmanschetter. Vapengravyr. H 26.

Slitage, manschetterna senare, anlöpningar, skador.