598
271866

SPEGELLAMPETT.

Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
11 500 - 13 800 SEK
1 050 - 1 260 USD
Klubbat pris
1 400 EUR
SPEGELLAMPETT.

Stockholmsarbete. Ljusarm för två ljus. Förgylld och bronserad. Decor av bandrosett, pärlstav, blad och krönande rosett. Gustaviansk, 1700-tal. Höjd 71 cm.

Slitage, lösa delar.