Av Nils Meunier (mästare i Stockholm 1760-tal - 1797). Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön med dekor av musselformation och akantus. Liknande nedre del. I ramen infällt spegelglas. Signerad NM. Rokoko. Höjd 87 cm, bredd 39 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in