600
270894

SPEGEL

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
17 200 - 22 900 SEK
1 570 - 2 090 USD
Klubbat pris
1 400 EUR
SPEGEL

Av Nils Meunier (mästare i Stockholm 1760-tal - 1797). Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön med dekor av musselformation och akantus. Liknande nedre del. I ramen infällt spegelglas. Signerad NM. Rokoko. Höjd 87 cm, bredd 39 cm.