606
273131

KRISTALLKRONA.

Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
22 700 - 28 300 SEK
2 090 - 2 610 USD
Klubbat pris
KRISTALLKRONA.

För sex ljus. Förgylld mässingsstomme behängd med olikslipade prismor. Empire, tidigt 1800-tal. Elektrifierad. Höjd 100 cm. Diam. 80 cm.