80
264678

EMALJBROSCH MED DIAMANTER

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
17 000 - 22 700 SEK
1 570 - 2 090 USD
Klubbat pris
1 900 EUR
EMALJBROSCH MED DIAMANTER

14K guld, ljusröd emalj, rosenslipade diamanter ca 0,70 ct infattade i silver. Ostämplad. St. Petersburg kring sekelskiftet 18/1900. Ø 5,4 cm. vikt 16,9 g.

Små skador i emaljen.

Proveniens