Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
94
264673

CIGARETTETUI I GULD, FABERGÉ

Utropspris
6 500 - 7 500 EUR
66 700 - 77 000 SEK
7 550 - 8 720 USD
Klubbat pris
6 000 EUR
CIGARETTETUI I GULD, FABERGÉ

56 rött och gult guld, safirlås. August Hollming St. Petersburg 1908-17. I ändan på etuiet finns en separat behållare för tändstickor. Mått 6,5 x 10 cm, vikt 170 g.

Slitage, små bucklor.

Proveniens