94
264673

CIGARETTETUI I GULD, FABERGÉ

Utropspris
6 500 - 7 500 EUR
73 300 - 84 500 SEK
6 780 - 7 830 USD
Klubbat pris
6 000 EUR
CIGARETTETUI I GULD, FABERGÉ

56 rött och gult guld, safirlås. August Hollming St. Petersburg 1908-17. I ändan på etuiet finns en separat behållare för tändstickor. Mått 6,5 x 10 cm, vikt 170 g.

Slitage, små bucklor.

Proveniens