84 silver. Stämplad AH. Kontrollmästare Viktor Savinkov, Moskva 1868. Motivet på locket är en triumfbåge i stadsmiljö i nielloteknik. Etuiet är invändigt förgyllt och har graveringar. Längd 10 cm, vikt 100 g.
Små bucklor i hörnen.
×
Logga in
Kunde inte logga in