313
313712
Nikolai Bogdanov Bel'sky
(Ryska federationen, 1868-1945)
Nikolai bogdanov bel'sky, snÖstorm.

SNÖSTORM.

Sign. Olja på duk 102,5x174,5 cm.

Utropspris:

10 000 - 15 000 EUR

Klubbat pris:
8 000 EUR
Övrigt

Expertis från State Russian Museum av P. Klimov, S.Krivondenchenkov and A. Selivanov. Äkthetsintyg av Alexander Kuznetsov, författaren till catalogue Raisonné av Bogdanov-Belsky.