380
314840

VATI.

Utropspris
600 - 800 EUR
6 800 - 9 060 SEK
626 - 835 USD
Klubbat pris
600 EUR
VATI.

Porslin. Brättet med förgylld festong mot ljusgrå fond, förgyllda kantband samt i mitten målat blommotiv mot vit fond. Babigon-servisen. Kejserliga Porslinsmanufakturen i St. Petersburg, 1800-talets början. Längd 27 cm