416
302225

TOILETTSET, 2 DELAR.

Utropspris
300 - 400 EUR
3 400 - 4 530 SEK
313 - 417 USD
Klubbat pris
200 EUR
TOILETTSET, 2 DELAR.

84 silver, grönt glas. Stämplad F.R St. Petersburg 1800-talets senare hälft. Locken dekorerade med ornament och dubbla vapensköldar. Flaskans höjd 10 cm. Askens längd 12 cm.

Den av kork tillverkade proppen har vittrat sönder. Beslagen medföljer.