84 silver. Niello. Invändigt förgylld. Graverad dekor med gatuscener från St. Petersburg. Otydliga stämplar, H.H möjligen Nikita Neymelov. Kontrollmästare Nikolai Dubrovin 1822-55. Mått 8,5 x 5 cm, vikt 105 g.
Slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in