Madeleine Pyk – en samling F769
444
314077

STENFIGURIN I RYSK STIL.

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
15 800 - 21 100 SEK
1 720 - 2 300 USD
Klubbat pris
9 800 EUR
STENFIGURIN I RYSK STIL.

Glas, agat, nefrit, guld, silver, guillocherad emalj och 52 rosenslipade diamanter. Höjd 17 cm. Tidigt 1900-tal.

Nagg och små repor i glaset.