524
314586

KANDELABRAR, ETT PAR.

Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
57 100 - 68 500 SEK
5 200 - 6 240 USD
Klubbat pris
KANDELABRAR, ETT PAR.

För tre ljus. Förgylld och patinerad brons. Rektangulär sockel. Antikiserande kvinnor med svängda ljusarmar. Frankrike, 1800-talets början. Empire. Höjd 53,5 cm.

Tilläggslista

Korrigerat utropspris 5000-6000€