363
356334

Olli Lyytikäinen

(Finland, 1949-1987)
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
41 900 - 52 400 SEK
4 540 - 5 680 USD
Klubbat pris
3 800 EUR

Olli Lyytikäinen
(Finland, 1949-1987)

"TRIANGELDRAMA".

Sign. 1981. Akvarell 34x24 cm.

Amos Andersons konstmuseum: Fyrfärgad dröm; Galleri Engström, Stockholm 1981.

Amos Andersons konstmuseum: Fyrfärgad dröm, sid. 175.