384
353588

Lauri Ahlgrén

(Finland, 1929-2021)
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
45 900 - 57 400 SEK
4 190 - 5 230 USD
Klubbat pris
4 800 EUR

Lauri Ahlgrén
(Finland, 1929-2021)

"CALIFORNIA BLUES".

Sign. 1990. Olja på duk, uppfodrad på skiva 81x130 cm.

Konstsalongen Bellarte 1990, Purnu 1996, Konstcentret Salmela 2010.

Som pärmillustration till boken "Lauri Ahlgrén", red. Lauri Ahlgrén, Tore Tallqvist, Otso Kantokorpi.