469
356562

Unto Pusa

(Finland, 1913-1973)
Utropspris
8 000 - 12 000 EUR
84 300 - 126 000 SEK
9 160 - 13 700 USD
Klubbat pris

Unto Pusa
(Finland, 1913-1973)

"ILOMANTSI-WINTER-SOMMER".

Sign. Olja på duk 214x117 cm.

Björneborgs konstmuseum 1984, Helsingfors Konsthall 1984, Södra-Karelens konstmuseum 1984, Konstmuseum i Kuopio 1984, Haag, Holland.

Hommage à Unto Pusa (1984) bild sid. 36.