219
316814

Eemu Myntti

(Finland, 1890-1943)
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
42 200 - 52 700 SEK
4 580 - 5 720 USD
Klubbat pris

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492
Eemu Myntti
(Finland, 1890-1943)

EEMU MYNTTI, olja på duk, signerad och daterad -20.

Blomsterstilleben. 45 x 55,5 cm.

Ytsmuts, färgbortfall, sedvanligt slitage.