35
369983

GOLVUR.

Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
41 900 - 62 800 SEK
4 540 - 6 810 USD
Klubbat pris
2 200 EUR
GOLVUR.

Fanerat med alrot, valnöt och skuren dekor. Urtavla i mässing märkt "Christoffel Abke, Amsteldam", bakgrund med målat landskap. Holland, 1700-tal. Höjd 241 cm.

Skador, lagningar, kompletteringar.

Pendel, två lod, vev samt nyckel medföljer.