35
369983

GOLVUR.

Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
45 300 - 68 000 SEK
4 170 - 6 260 USD
Klubbat pris
2 200 EUR
GOLVUR.

Fanerat med alrot, valnöt och skuren dekor. Urtavla i mässing märkt "Christoffel Abke, Amsteldam", bakgrund med målat landskap. Holland, 1700-tal. Höjd 241 cm.

Skador, lagningar, kompletteringar.

Pendel, två lod, vev samt nyckel medföljer.