352
318423

CHARKA / VODKAKOPP, silver, Yaroslavl Ryssland 1768, samt TUMLARE, silver, ostämplad. Tot. vikt 74 g.

Utropspris
400 - 600 EUR
4 590 - 6 880 SEK
419 - 628 USD
Klubbat pris
800 EUR

Bådas höjd 3,5 cm. Kring tumlarens övre kant löper en kyrillisk gravering.

Bucklor. I tumlarens botten gravering "Hester Paget - her mug."