394
369097

PRISUR, Fleury Geneve no 188176. Ankre 15 Jovaux. 875 / 84 silver, emalj.

Utropspris
500 - 600 EUR
5 740 - 6 880 SEK
523 - 628 USD
Klubbat pris
850 EUR

Utdelad som pris i militär skyttetävling. På urtavlan Kejsar Alexander III:s porträtt. Klockked med nyckel och litet miniatytgevär. Runt kanten texten, F A C Marque de Fabrique Locle Suisse. Ø 4,9 cm. Vikt 88 g.

Slitage, emaljskador. Ej funktionstestad.