Madeleine Pyk – en samling F769
435
341540

ARMBAND, gammal- och rosenslipade diamanter ca 0.40 ct, emalj. England sent 1800-tal. Vikt 40 g.

Utropspris
2 500 - 2 700 EUR
26 400 - 28 500 SEK
2 860 - 3 090 USD
Klubbat pris

Minnesmedaljong under emaljlocket. 18K guld. Saknar stämplar. Originaletui Hancocks & Co, Hovleverantör. Längd 18 cm.

Bruksslitage.