591
372294

CARTIER MAKE-UP ETUI, Nr: 01074. 18K guld, emalj. Baguette- och rosenslipade diamanter ca 1.00 ct. Vikt 271 g.

Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
115 000 - 138 000 SEK
10 500 - 12 600 USD
Klubbat pris

Inuti spegel, två separata lockförsedda fack och läppstiftshållare. Mått 9,5 x 5,5 cm. Frankrike 1940-tal.

Små skador i emaljen. 1 liten diamant saknas.