624
349460

BÄGARE, silver Samuel Cavander Björneborg 1767. Vikt 533 g.

Utropspris
3 500 - 3 800 EUR
39 700 - 43 100 SEK
3 650 - 3 960 USD
Klubbat pris

Övre kanten dekorerad med punsat ornament. Fotringen gjuten och cicelerad. Delförgylld. Glasinlägg. Höjd 21 cm.

Spricka och nagg i glaset.