Arne Jones E1299
624
349460

BÄGARE, silver Samuel Cavander Björneborg 1767. Vikt 533 g.

Utropspris
3 500 - 3 800 EUR
36 900 - 40 100 SEK
4 010 - 4 350 USD
Klubbat pris

Övre kanten dekorerad med punsat ornament. Fotringen gjuten och cicelerad. Delförgylld. Glasinlägg. Höjd 21 cm.

Spricka och nagg i glaset.