389858

38. TIMO SARPANEVA, KONSTGLAS.

Peikonlaulu (Troll song). Sign. Timo Sarpaneva, Iittala -57. Ångblåst, drivet i-färgat glas. 1950-talets andra hälft. Diam. 30 cm.

Följerätt
Nej
Utropspris
2 400 - 2 600 EUR
Klubbat pris
2 200 EUR
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Tilläggslista

Sign. Timo Sarpaneva, Iittala -57.