389636

93. TAPIO WIRKKALA, VAS, 3826.

Sign. Tapio Wirkkala, Iittala. Formblåst kristall, slipad. 1950-talets slut. Höjd 24,5 cm, bredd 18 cm.

Följerätt
Nej
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Klubbat pris
1 800 EUR
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.