162
423715

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
17 000 - 22 700 SEK
1 570 - 2 090 USD
Klubbat pris
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

PEDER MORK MÖNSTED, olja på duk, signerad och daterad 1881.

Stormande hav. 22x46 cm.

Ytsmuts, färgbortfall.