164
407836

Konrad Mägi

(Estland, 1878-1925)
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
45 300 - 68 000 SEK
4 170 - 6 260 USD
Klubbat pris
24 000 EUR
Konrad Mägi
(Estland, 1878-1925)

"ÅLÄNDSKT MOTIV".

Sign. Olja på duk 33x26,5 cm.

Proveniens

Privatsamling.

Adamson-Ericis museum, Tallinn 2.3-28.5 2006; Önningeby museum, Åland 9.6-20.8 2006.