191
418672

Ilja Jefimovitj Repin

(Ryssland, 1844-1930)
Ilja jefimovitj repin, skiss från neapel.

SKISS FRÅN NEAPEL.

Sign. Olja på skiva 12x21,5 cm.

Utropspris:

2 000 - 4 000 EUR

Klubbat pris:
2 800 EUR

A tergo inscription by Vera Repina; "Naples travail du professeur Ilja Repin 1891. Vera Repine. [...] Penaty 1930".