217
406767

ARMRING, 56 guld, pärlor, smaragd ca 1.2 ct. samt 52 rosenslipade diamanter. Stämplad AZ St. Petersburg. Sent 1800 t.

Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
22 900 - 28 700 SEK
2 090 - 2 620 USD
Klubbat pris
2 800 EUR

Vikt 45 g. I original lederetui, Eckhardt St. Petersburg.

Buckla.

Proveniens

Ursprungligen tillhört fröken Eugenie Armfelt.