224
386818

MINIATYR, signerad Iwan Winberg (1798-1851) föreställande Tsar Nikolaj I (1796-1855).

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
22 900 - 34 400 SEK
2 090 - 3 140 USD
Klubbat pris
6 200 EUR

Miniatyren infattad i förgyllt silver. Årtalet 1840 graverat på baksidan. Mått 45x31 mm.

Glaset är sprucket.