395
418898

BROSCH, 18K guld, antikslipade diamanter ca 2 ct, granater, rubin, emalj. Mellaneuropa, 1800-talets senare hälft.

Utropspris
3 200 - 3 800 EUR
33 000 - 39 200 SEK
3 660 - 4 350 USD
Klubbat pris

Mått 65x41 mm.
Ursprungligen lås till armring. Omarbetad till brosch.

Små emaljskador, tennlödningar.