448
414328

BÄGARE, silver. Stämplad DS förmodligen Dominikus Saler Augsburg 16/1700 t. Höjd 11 cm, vikt 190 g.

Utropspris
400 - 600 EUR
4 220 - 6 320 SEK
458 - 687 USD
Klubbat pris
300 EUR

Cicelerad dekor. 3 medaljonger med kejsarprofiler. Delvis förgylld. Franska importstämplar från mitten av 1800 t.