448
414328

BÄGARE, silver. Stämplad DS förmodligen Dominikus Saler Augsburg 16/1700 t. Höjd 11 cm, vikt 190 g.

Utropspris
400 - 600 EUR
4 590 - 6 880 SEK
419 - 628 USD
Klubbat pris
300 EUR

Cicelerad dekor. 3 medaljonger med kejsarprofiler. Delvis förgylld. Franska importstämplar från mitten av 1800 t.